Jump to content

Registrirajte se, kako bi mogli čitati i pisati po cijelom forumu. Postanite dio najuspješnije kladioničarske ekipe i već danas počnite zarađivati!

Photo

Ozbiljno klađenje

• Please log in to reply
242 replies to this topic

#1 Phantom

Phantom

*****VIP ČLAN*****

• Moderator
  • 2,649 posts

Posted 29 September 2007 - 11:10 PM

Postat ču i ovdje pa ako ima netko jo neke stvari za dodat, molim neka slobodno napie pa nek krene diskusija.

Ovo sam več neko vreme obečao i eto odlučio si danas uzeti vreme i napisao.

Najvaniji stvari u svetu klađenja su informacije i kvalitetan Money management, koji se mora razvijati, adaptirati na promjene u svetu klađenja i promjene u samome sebi i znanju koje dobivamo. Zbog toga svi koji imate neku elju, da vam klađenje donosi neku zaradu na dugi rok (ne treba da ste profesionalci) ili imate elju, da moda jednom stvarno ivite od klađenja, obavezno morate početi, da na klađenje gledate kao na investiranje i u svakom slučaju razvijete jedan dobar MM koji če bit modificiran vaem načinu klađenja, kladionicama koje koristite, ciljevima koje imate od klađenja.

Neču sada opisivat sve poznatije MM kojih ima puno i ako malo potraite po netu nači čete puno toga. Na početku ovog threada ima opisan oslonac mog MM koji se naravno promjenivao ali oslonci su jo uvjek jednaki i to meni nekako najvie lei i za mene je najbolje. to ne znači, da če bit svima. Jedan savjet samo ovdje na brzaka, klonite se bilo kakvih dupliranja i klađenja po sistemu "nije doao X več 7 kola, sada mora" i slično.

Ako se kladite svakodnevno i to shvačate ozbiljno obavezno si vodite banku. Znam preljepo je vodit banku kad se plusi redaju, ali onda kad treba upisat jedan veliki minus puno toga zavrava. Ali kao svaka firma vodi (ili barem bi trebala) bilance, trebate i vi. Zapiite sve to igrate i ako igrate samo single (ili barem 90%) onda i statistika po sportovima ili ligama nije loa ideja. Na početku moda izgleda glupo ali nakon godinu, dvije mogu se donjet dobri zaključci. Neču ni pisat, da ne idete sa onim "sa 100 kuna do milijuna" i slično. Ciljevi moraju biti realni. I bezveze je postavljati kratkoručne ciljeve. Najkrači period koji se meni čini nekako reprezentativnim je 50 kladioničarskih dana (i to je stvarno najkrači). Ali najbolje mi se čini, da godinu razdelite na četvrtine ili trečine. Banka vam je lova koju imate samo za klađenje i moete si priutiti ju izgubiti (napisano 100 puta ali vano). Puno ljudi me pita jer ima smisao početi MM sa 500 ili 1000 kuna. Ovako, ako su vam ciljevi mali i več se elite rano pripremiti na stabilno klađenje onda da. Ali nekima je jednostavno kao bezveze se kladit za 10,15 kuna pa je moj savjet jednostavan: Igrajte tz. indijance (nekad i 50% banke u jednom danu isl.) pa ako bude krenulo odlično, ako ne ionako čete brzo opet bit na 10,15 kuna. Da ne bude nesporazuma, i ja sam tako počeo. :) Ali barem onda kad dođete do neke finije banke, onda počnite organizirano.

Klađenje je veliki biznis (reklamni slogan slovenske L :D ) ali istina. I tamo gdje se puno para vrti, malo je mesta za pogreke. Zbog toga treba provesti ogromno vremena za to ako se elite kladiti na sve to ima u ponudi ili se jednostavno koncentrirati na jedan ili nekoliko liga koje poznajete i to je to. Na tom mjestu i savjet nemojte se kladiti na XYZD lige samo na bazi statistike (tabele, forme isl.). I ja nekad odigram koji par koji ne znam gotovo ni imena momčadi izgovoriti, ali to je po savjetu nekog čovjeka za kojeg znam da poznaje tu ligu i vjerujem njegovoj ocjeni o visini valuea u tom koef. U prosjeku za klađenje mi ide negdje 9-10 sati dnevno pa i tako mi se čini da bi trebao vie vremena.

Ako dođe koji dan kad se probudite i stvarno mala ponuda, pregledajte i ocjenite ima li moda neto zanimljivo i ako vam se na prvi pogled nita ne sviđa, izkoristite taj dan za neto drugo. Odmor je uvek dobrodoao. Jer najgore je na neki glupi ponedeljak na bezveznim ligama izgubiti čitav profit koji ste za vikend recimo zaradili. I onda se osječate navečer ko največa budala.

Nemojte igrati samo zato jer je utakmica live na TV (ili moda samo za minimalac). I jo jedna stvar sa kojom več sada znam, da se puno vas neče sloiti. Faktor sreče je na dugi rok 0! Nema tu ono:"Ovo se moe samo meni događa, pa daj samo jednom da moj tim zabije gol u 90. isl. Na krači rok svakako. I meni su se desile stvari kad su moji timovi falili 8 penala zaredom ili sam u istom danu primio 3 gole u sudačkoj nadoknadi i 2 hokejska u 60 minuti. Ali to se večina ljude sječa. Recimo ima netko 5,6 utakmica na lističu i prvih 5 utakmica prođe i od tih 2 sa golom u 85+ minuti i onda fula onaj poslednji jer je primio gol u 80+ minuti. Priče če bit samo u toj utakmici. ;) Ako ne vjerujete počnite pisati sve golove nakon recimo 85 minute koji su odlučili ishod vaeg singla pa nakon 200 ili 300 utakmice pogledajte rezultat.

Jo neto o mom MM. Počeo sam sa maksimumom 5% uloga dnevno (prolilo se vode dok sam ja to počeo na početku i potivati), onda smanjio na 3% ali to zbog toga jer sam se kladio na lokalnoj kladi pa je to nekako imalo smisla (nema singlea i vie smisla ima uzeti procenat čitavog dnevnog uloga). Kad sam preao na on-line kladionica promjenio sam svoj ulog banke na singlove. Koristim klasičan sistem uloga 1-10/10. Najvie uplata je 3-5/10, 8/10 ili vie negdje oko 2,5%. Počeo sam tako da je 10/10 značilo 1% banke (ovaj % nikako ne smije bit večji od 5 po mom milenju, moj savjet je manje od 2,5%). Sa večanjem banke postopno sam to smanjivao i tako jo dobio na stabilnosti a sada sam več neko vreme na 0,25% 10/10. Dovoljno sam naučio u tim godinama i dovoljno imam pouzdanja u sebe da nemam vie nikakva ograničenja u svom MM i eventualno i ako imam recimo 3 negativna dana ne smanjujem procenat uloga (to inače savjetujem ako tek počinjete, i meni je dobro dolo). Ali sam primjetio, da sam od sebe postanem oprezniji odmah ako se neto slično dogodi. Treba zadrati hladnu glavu i kod negativnih i pozitivnih serija i samokontrola vam je tu najvanija.

Ima jo puno stvari koje sam zaboravio ali poto me puno ljudi pitalo mnogo stvari na koje sam ovdje pokuao odgovoriti u kontekstu, sigurno sam jo toga zaboravio napisat. Ako nekom dođe koristno drago mi je. A ako ima netko jo neka pitanja slobodno neka pita.

Drago mi je da sam nazad ovdje i pozdrav ekipi. ;)

Pozdrav :bye1:
13.8.1933 - 29.11.2009 R.I.P!!! 14.8.1928 - 28.5.2006 R.I.P!! 30.5.2009 R.I.P!
En Klub, Ena Čast!!! Posted Image

#2 husky

husky

****SD junior****

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 posts

Posted 30 September 2007 - 10:52 PM

Jo neto o mom MM. Počeo sam sa maksimumom 5% uloga dnevno (prolilo se vode dok sam ja to počeo na početku i potivati), onda smanjio na 3% ali to zbog toga jer sam se kladio na lokalnoj kladi pa je to nekako imalo smisla (nema singlea i vie smisla ima uzeti procenat čitavog dnevnog uloga). Kad sam preao na on-line kladionica promjenio sam svoj ulog banke na singlove. Koristim klasičan sistem uloga 1-10/10. Najvie uplata je 3-5/10, 8/10 ili vie negdje oko 2,5%. Počeo sam tako da je 10/10 značilo 1% banke (ovaj % nikako ne smije bit večji od 5 po mom milenju, moj savjet je manje od 2,5%). Sa večanjem banke postopno sam to smanjivao i tako jo dobio na stabilnosti a sada sam več neko vreme na 0,25% 10/10. Dovoljno sam naučio u tim godinama i dovoljno imam pouzdanja u sebe da nemam vie nikakva ograničenja u svom MM i eventualno i ako imam recimo 3 negativna dana ne smanjujem procenat uloga (to inače savjetujem ako tek počinjete, i meni je dobro dolo). Ali sam primjetio, da sam od sebe postanem oprezniji odmah ako se neto slično dogodi. Treba zadrati hladnu glavu i kod negativnih i pozitivnih serija i samokontrola vam je tu najvanija.

Procitao sam ovo ujutro sve, zanimljivo, vec si imao gotovo sve u profilu napisano. No dosad kopka me samo ova cifra - 0,25%.

Ako se kladis sa tako malim postotkom moze biti samo 2 stvari:

1. ako su ti ulozi toliko veliki da je ulog 0,25% dovoljan, tada banka koju posjedujes je tolika, da jednostavno se ne isplati da stoji za kladjenje. Trebao bi ju ulagati sastrane, npr. u dionice ili investicijske fondove. Jer na toliku cifru, ako ti stoji doma, samo gubis na inflaciji. Hehe.

2. ako ulazes tako mali postotak, a ulozi ti nisu veliki, moras ulagati na jako velik broj parova dnevno, da bi plus bio dovoljan. Tako se moras uvelike osloniti na procjenu uloga (x/10) da si ne bi donio probleme losim tipovima te potrositi jako puno vremena da bi nasao velik broj izglednih rezultata u nerijetko losoj ponudi.

Primjer.

Banka 10 000 eura
0,25% = 25 eura = 180 kn
4/10 (prosjek) = 10 eura = 70 kn
Max ulog dnevno 3% = 300 eura
3 % = 30 oklada po 4/10
10 dana max uplate, sve promaseno = 3000 eura = 30% banke

Primjer 2.

Prodjecan radnik na Balkanu, placa na ruke 500
Odvojiti 2 cijele place = 1000
0,25% = 2,5 eura = 20 kn
4/10 = 1 euro = 7 kn
1 na singl = zaradit ces nikad, a i ako zaradis, omjer ulozenog vremena i kapitala je ogroman. A da ne spominjem depresiju ako se zavrsi u minusu.

Sa tako malim postotkom uplate, bolje izdvajati novac na tim tro ili cetvero mjesecnim ciklusima, ali da je manje love, a veci postotak uplata. Bas onako kako si krenuo. Jer imati ovoliko mali postotak uloga je sve samo ne produktivno i prosjecan radnik sa mjesecnom placom i stalno nekim zivotnim troskovima, ne moze nikako toliku lovu drzati neiskoristenu, pa ova teorija ne vrijedi bas za smrtnike i budimo realni, vrijedi samo za profesionalne kladionicare, one koji se samo time i bave - da mogu drzati banku na vrlo duge pruge, jer im je to u biti sve sto imaju u zivotu. Ako se raspolaze tolikom lovom, kazem, bolje u neki fond, u neki biznis, jer ovime samo se granici sa ludilom, i kao ti, mora se provesti po 8 sati dnevno na iinformacije da bi se moglo uplatiti dovoljno taj dan, da bi sav taj novac donosio profit i imao smisla.

Pa dakle, konkretno pitanje: sto radis sa ostatkom tolike banke dok dnevno ulazes do 3%, ili cak samo 2,5%? Vidim da ulazes u dionice i sl. pa vjerujem da znas sto znaci imati ogroman novac, a ne ulagati ga.

#3 Phantom

Phantom

*****VIP ČLAN*****

• Moderator
  • 2,649 posts

Posted 01 October 2007 - 07:06 AM

Vie sam htio, da ovdje krene opčenita diskusija, ali poto me Husky direktno pitao evo odgovora. Nisam htio več u initialnom postu pisati o tome jer je to stvar svakog individualno ta radi sa ostalim novcem. Po zanimanju sam ekonomist i dobro znam, da lova koja stoji na banki (ne daj boe da nije barem vezana) gubi vrjednost. Pa tako sam i ja kad sam počeo zarađivati dobre pare (ne bih u brojkama) počeo taj novac investirati u fondove, dionice, opcije isl. Sve su to visoko likvidne dionice, a sa fondovima je ionako tako, da se mogu u vrlo kratkom periodu pretvoriti u novac. Sve kapitalske donose ustvarene na ovakvav način odvajam iz banke i ili reinvestiram ili stvaram rezervu u primjeru loih dana na burzi (Balkan je stvarno bio fenomenalan u poslednjih nekoliko godina, ali neče to u nedogled). A ulog mi je 0,25% 10/10 djelomično zbog problema s limitima i djelomično jer sam sa tim osigurao maksimalnu stabilnost i sigurnost u svom klađenju. Dnevno obično ulaem od 1-2%.

Zbog toga je moj savjet, ako jednom dođete na procente manje od 1%, barem 50% banke investirajte u neto to poznajete (dionice, nekretnine,...) ili barem potraite najugodijo vezavu na banki (U Sloveniji ovog momenta 4,05% ali neču radit reklame). Ja imam sada oko 15% u novcu (na kontima kladionica) a ostalo podeljeno između dionice, fondove, opcije i nekretnine.

I jedno dobro pitanje za daljnu diskusiju: Na novac koji imamo svi na kontima kladionica ne dobivamo nita. Koliko kladionica zarade samo s investiranjem jednog dio naeg novca? Ako ustvare samo minimalni godinji donos 4-6% na vezane uloge (manje vie bez rizika) to su ogromne pare. ;)

#4 bettips

bettips

Novi SD igrač

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Posted 01 October 2007 - 08:20 AM

Vie sam htio, da ovdje krene opčenita diskusija, ali poto me Husky direktno pitao evo odgovora. Nisam htio več u initialnom postu pisati o tome jer je to stvar svakog individualno ta radi sa ostalim novcem. Po zanimanju sam ekonomist i dobro znam, da lova koja stoji na banki (ne daj boe da nije barem vezana) gubi vrjednost. Pa tako sam i ja kad sam počeo zarađivati dobre pare (ne bih u brojkama) počeo taj novac investirati u fondove, dionice, opcije isl. Sve su to visoko likvidne dionice, a sa fondovima je ionako tako, da se mogu u vrlo kratkom periodu pretvoriti u novac. Sve kapitalske donose ustvarene na ovakvav način odvajam iz banke i ili reinvestiram ili stvaram rezervu u primjeru loih dana na burzi (Balkan je stvarno bio fenomenalan u poslednjih nekoliko godina, ali neče to u nedogled). A ulog mi je 0,25% 10/10 djelomično zbog problema s limitima i djelomično jer sam sa tim osigurao maksimalnu stabilnost i sigurnost u svom klađenju. Dnevno obično ulaem od 1-2%.

Zbog toga je moj savjet, ako jednom dođete na procente manje od 1%, barem 50% banke investirajte u neto to poznajete (dionice, nekretnine,...) ili barem potraite najugodijo vezavu na banki (U Sloveniji ovog momenta 4,05% ali neču radit reklame). Ja imam sada oko 15% u novcu (na kontima kladionica) a ostalo podeljeno između dionice, fondove, opcije i nekretnine.

I jedno dobro pitanje za daljnu diskusiju: Na novac koji imamo svi na kontima kladionica ne dobivamo nita. Koliko kladionica zarade samo s investiranjem jednog dio naeg novca? Ako ustvare samo minimalni godinji donos 4-6% na vezane uloge (manje vie bez rizika) to su ogromne pare. ;)

Sve je to velika torija moj Phantone,sve to sotji i ne stoji.Te sve informaicie su bezvrijedne za pojedince sa foruma jer nemaju kapital za klađenje,jer bez kapitala nema niti dobitka,U vecini svi igraju ili se eklade iz zabave i neka mi netko se javi sa foruma,blogova koji ima pocetni kapital 10 tisuca eura i vise kao osnovu,nitko.Odogovr bi bio,da imam tu lovu nebi se niti kladio.Zato,sva teorija je ok,ali pada u vodu kod veicne kladionicara i clanova foruma.Osim toga u klađenju se vrti velika lova,postoje razni fondovi u svijetu koji kontroliraju sve sportove,jer od tih fondova financiraju se razne lige,klubovi itd.Uz sve to fondovi znaju u sekundu na koji par se koliko uplacuje lova,i onda putem svojih raznih posrednika to stimaju onako kako njima pase.U takvoj konkurenciji gdje se nebiraju sredstva da se dođe do love tesko je za pocetnike bez kapitala biti u trci sa svim time i imati uspijeha u klađenju.Osim toga,tko od vas svih prisutnih ima mogucnost da prati određeni sport,klub,u tenisu igraca,da putuje sa tim klubovima,igracima,da znaju svake pojedinosti o tome itd,nitko,Bez 99.99% informacija tesko je doci do uspijeha u klađenju i za porfesionalno klađneje je malo ljudi u svijetu koji sve to mogu popratiti i samim time dizati lovu,svi ostali su obicni smrtnici koji nabadanjem povremeno nesto zarade ali u vecini su svi redom u minusu.Jedino da klađenjem zaradite lovu je da imate svoju kladionicu,pijete kafe ili ste osobni prijatelj sa gazdom kladionice,clan ili gazda raznih fondova,menager ili vlasnik kluba,menager ili sef bookmakera u nekoj kladionici,ako niste u tom sistemu,malo je sanase da cete imati uspijeha u klađenju,sanse su vam skoro pa nikakve.Mozete svi redom imati svoju statistiku ali u vecini ili 80% i vise u mjesecnom ste minusu,ali nikto nema hrabrosti to priznati.To je isitna pa kome se svijedlo ili ne.

#5 Phantom

Phantom

*****VIP ČLAN*****

• Moderator
  • 2,649 posts

Posted 01 October 2007 - 09:16 AM

Ne kaem, da nema namjetaljki sa strane kladionica (jer toga ima pa koliko se nekome svidjelo ili ne), ali u ovom tekstu je ipak malo previe teorije zarote.

Ovi tvoji procenti na kraju su samo tvoja osobno ocjena i nemaju nikakvu bazu. A ono o 10 tisuča eura je isto tako smjeno. Ako netko zaradi na stabilan način, korak po korak takvu banku, zato bi stao. Problemi sa uplatom do 2000 nije prevelika. I zato prestati raditi neto to te veseli i dobar si u tome?

Ja sada več lično poznajem dosta ljudi u svetu koji se klade profesionalno a ne znaju ni jednog vlastnika kladionice ili nekog fonda.

A i nisam osoba, koji bi izmiljala stvari i troila vreme da pie neku "teoriju" bezveze. ;)

#6 ladlam

ladlam

Novi SD igrač

• Members
  • Pip
  • 87 posts

Posted 01 October 2007 - 10:04 AM

[quote name='Phantom' date='Oct 1 2007, 11:20 AM' post='628894']
Ne kaem, da nema namjetaljki sa strane kladionica (jer toga ima pa koliko se nekome svidjelo ili ne), ali u ovom tekstu je ipak malo previe teorije zarote.

Slazem se sa svime sto si napisao a narocito u dve stvari. Ovo o namestenim utakmicama kad je uplata na neki par prevelika , to mozda i postoji ali zato se ide sa ulogom 7/10 , 8/10 a nikad 10/10 . Onaj ko se detaljno i profesionalno bavi kladjenjem kao ti sigurno uvek uzima u obzir i takvu mogucnost.
Drugo vodjenje statistike - ucinka koliko je para u plusu ili minusu je jako vazna stvar to znam na svom primeru. Kladim se vec mnogo godina i prema mojoj pretpostavci , ranije nisam vodio statistiku svake godine sam bio u minusu. Prosle godine prvi put sam disciplinovano belezio svaki ulog i evntualni dobitak i godinu sam zavrsio na pozitivnoj nuli(mali plus). Stvar je u tome da kad zaredjas sa gubicima i dodjes do neke negativne cifre , zamislis se i shvatis da nesto moras menjati u nacinu igre, kad si u neki par siguran pojacavas ulog da bi nadoknadio postojeci gubitak , kad te ne ide stanes da ne povecas gubitak itd. S druge strane samo kad si u plusu i kad te ide mozes priustiti po neki tiket bez posebne pripreme , da bi nesto pratio live itd.

#7 bakalar

bakalar

Novi SD igrač

• Members
  • Pip
  • 50 posts

Posted 01 October 2007 - 12:26 PM

A to te natjeralo da odstupi od svoje igre koju si prezentirao dugo vremena u "mojim listićima"? Ondje si bio poprilično uspjean, pa mi nije jasno.Ili s doao so drugih spoznaja?

#8 pegl@

pegl@

**SD pionir**

• Members
  • PipPipPip
  • 560 posts

Posted 01 October 2007 - 12:56 PM

Sve je to velika torija moj Phantone,sve to sotji i ne stoji.Te sve informaicie su bezvrijedne za pojedince sa foruma jer nemaju kapital za klađenje,jer bez kapitala nema niti dobitka,U vecini svi igraju ili se eklade iz zabave i neka mi netko se javi sa foruma,blogova koji ima pocetni kapital 10 tisuca eura i vise kao osnovu,nitko.Odogovr bi bio,da imam tu lovu nebi se niti kladio.Zato,sva teorija je ok,ali pada u vodu kod veicne kladionicara i clanova foruma.Osim toga u klađenju se vrti velika lova,postoje razni fondovi u svijetu koji kontroliraju sve sportove,jer od tih fondova financiraju se razne lige,klubovi itd.Uz sve to fondovi znaju u sekundu na koji par se koliko uplacuje lova,i onda putem svojih raznih posrednika to stimaju onako kako njima pase.U takvoj konkurenciji gdje se nebiraju sredstva da se dođe do love tesko je za pocetnike bez kapitala biti u trci sa svim time i imati uspijeha u klađenju.Osim toga,tko od vas svih prisutnih ima mogucnost da prati određeni sport,klub,u tenisu igraca,da putuje sa tim klubovima,igracima,da znaju svake pojedinosti o tome itd,nitko,Bez 99.99% informacija tesko je doci do uspijeha u klađenju i za porfesionalno klađneje je malo ljudi u svijetu koji sve to mogu popratiti i samim time dizati lovu,svi ostali su obicni smrtnici koji nabadanjem povremeno nesto zarade ali u vecini su svi redom u minusu.Jedino da klađenjem zaradite lovu je da imate svoju kladionicu,pijete kafe ili ste osobni prijatelj sa gazdom kladionice,clan ili gazda raznih fondova,menager ili vlasnik kluba,menager ili sef bookmakera u nekoj kladionici,ako niste u tom sistemu,malo je sanase da cete imati uspijeha u klađenju,sanse su vam skoro pa nikakve.Mozete svi redom imati svoju statistiku ali u vecini ili 80% i vise u mjesecnom ste minusu,ali nikto nema hrabrosti to priznati.To je isitna pa kome se svijedlo ili ne.

Evo osjecam se pozvan ovo komentirati ! Mozda si s tih 80% i malo rekao. U jedno 6 godina intenzivnog i relativno ozbiljnog kladjenja svasta sam vidio ali vjeruj mi prijatelju malo je onih koji se klade iz zabave. Kladiti se iz zabave po meni znaci odigrati recimo ligu prvaka dva puta mjesecno za neki mali ulog cisto da bi gledanje utakmica bilo zanimljivije i to je to. Nazalost jako je puno ljudi koji iz dana u dan gube pare na "suludim" listicima nadajuci se da ce proci ! Kad se to sve stavi na papir i kad kod takvog nacina kladjenja podvuces crtu na kraju mjeseca mislim da onda svi ti sitni ulozi nikako nisu zanemarivi. Kladim se uglavnom na tenis jer taj sport stvarno poznajem u dusu, znam stilove igraca, tko kome odgovara, na kojoj podlozi i sl. I ne mogu se pozaliti, nikako se ne mogu pozaliti. Meni je osobno kladionica, pa mogao bih reci, financirala studiranje. Nisu to neki basnoslovni iznosi ali bude mjesecno jedna prosjecna placa sto je za moje uvjete poprilicno zadovoljavajuce. Zadnjih nekoliko mjeseci sve je to preslo u neke ozbiljnije vode i mogu reci da je definitivno debelo iznad ocekivanja. No za vecu zaradu neophodna je velika banka . Da sad ne duljim, sve sto je Phantom rekao u potpunosti stoji i svatko tko se misli ozbiljnije baviti ovim sportom na kraju htio ili ne doci ce do istih zakljucaka koji su gore napisani ! No ukoliko ste jedan od onih s 20kn do tajkuna, razmislite o tome da 20kn svaki dan stavljate sa strane, mislim da je svakako pametnije ;)

#9 husky

husky

****SD junior****

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 posts

Posted 01 October 2007 - 02:30 PM

Ja imam sada oko 15% u novcu (na kontima kladionica) a ostalo podeljeno između dionice, fondove, opcije i nekretnine.

E tu sam te (u)lovio. :naughty:

Tako gledajuci, banka ti je 15% od one koju spominjes - ostatak je samo novac koji bi mogao upotrijebiti za kladjenje, ali naravno da neces, jer u tako losu seriju, da sa 0,25 za 10/10 banke popusis preko 20-30% banke, ne mozes uci ako imalo znas o kladjenju i MM.

Dakle ovako gledajuci onih 0,25% ti je 1/60 ili 1,66% banke. A dnevni maksium od 2% u biti 13% banke. Sto je malo normalnije i logicnije zvuci.

Sto ce reci da u banku za kladjenje racunas i novac koji uopce nemas za kladjenje nego koristis u druge svrhe, a nadopunjujes npr. svaka 3 mjeseca, vadeci plus ili stavljajuci jos ako je minus. I stvarno jesi medju par posto ljudi na svijetu koji nisu u kreditima nego imaju viska novaca koji ulazu (ti sav novac za fondove, dionice i ostalo racunas kao da je za kladjenje). Pitanje je samo gdje uloziti. Kladionica nije mjesto i propagiranje da se bogatstvo treba odvojiti da bi se uspjelo u kladjenju nije bas optimisticno za prosjecnog radnika. Ovo je sajt di su studenti, radnici iz trece smjene i sl. Malo je tu lovasa.

I na kraju, ono sto ne osporavam, tvoje znanje kladjenja i procjene. Ako pogadjanje ide preyebeno, nema MM koji ce zakazati (osim onog s 5 kuna do tajkuna). Ovo sa postocima je samo sminkeraj i nacin kako ne potrositi sve u roku keks - zato mislim da 0,25% je pretjerivanje, a 1,66% ok.

Ima ona poslovica.... postoji laz, prljava laz, i statistika. :lolcina:

Edited by husky, 01 October 2007 - 02:32 PM.

#10 Phantom

Phantom

*****VIP ČLAN*****

• Moderator
  • 2,649 posts

Posted 01 October 2007 - 04:39 PM

E tu sam te (u)lovio. :naughty:

Tako gledajuci, banka ti je 15% od one koju spominjes - ostatak je samo novac koji bi mogao upotrijebiti za kladjenje, ali naravno da neces, jer u tako losu seriju, da sa 0,25 za 10/10 banke popusis preko 20-30% banke, ne mozes uci ako imalo znas o kladjenju i MM.

Dakle ovako gledajuci onih 0,25% ti je 1/60 ili 1,66% banke. A dnevni maksium od 2% u biti 13% banke. Sto je malo normalnije i logicnije zvuci.

Sto ce reci da u banku za kladjenje racunas i novac koji uopce nemas za kladjenje nego koristis u druge svrhe, a nadopunjujes npr. svaka 3 mjeseca, vadeci plus ili stavljajuci jos ako je minus. I stvarno jesi medju par posto ljudi na svijetu koji nisu u kreditima nego imaju viska novaca koji ulazu (ti sav novac za fondove, dionice i ostalo racunas kao da je za kladjenje). Pitanje je samo gdje uloziti. Kladionica nije mjesto i propagiranje da se bogatstvo treba odvojiti da bi se uspjelo u kladjenju nije bas optimisticno za prosjecnog radnika. Ovo je sajt di su studenti, radnici iz trece smjene i sl. Malo je tu lovasa.

I na kraju, ono sto ne osporavam, tvoje znanje kladjenja i procjene. Ako pogadjanje ide preyebeno, nema MM koji ce zakazati (osim onog s 5 kuna do tajkuna). Ovo sa postocima je samo sminkeraj i nacin kako ne potrositi sve u roku keks - zato mislim da 0,25% je pretjerivanje, a 1,66% ok.

Ima ona poslovica.... postoji laz, prljava laz, i statistika. :lolcina:

Pa u(lovio) me nisi jer vidi se, da ili nisi na to pomislio, ili se kladi samo u jednoj kladionici. Iako postoji ansa (kao uvek), da i sa 10/10 0,25% banke popuim 15% banke, postoji uvek mogučnost, da tri dana zaredom promaim 80% singlova i ako za te singlove pronađem najbolji koef. u jednoj kladionici ja ču si izpraznit taj konto. Iako nema puno problema da se novac stavi nazad na konto, ja ljepo radije imam tih cca. 15% podjeljenih između 5 kladionica na kojih se kladim. A to je oko 3% na jednoj. Ali se slaem, da bi mogao ovo jo malo vie ekonomizirati.

A ono, da zbrajam novac, koji je plasiran drugdje u svoju banku, to je novac koji je vrlo brzo likvidan (nema tu teko likvidnih dionica ili fondova) i ako meni to zatreba novac je na razpolaganju u dva, tri dana. To je za mene dovoljno. A sa onim novcem koji sam več zaradio na burzi radim i rezervu, koja pokriva eventualne pade i krize pa je i ovdje jedna zatita. Ali taj novac koji je tamo investiran ja ne trebam za ivot i zbog toga ga i ubrajam u banku, jer je to i dio početne banke.

A nisam ovaj topic započeo, da razpravljamo samo o mom MM i trae se neke nepravilnosti u onome ta sam napisao. Ali ako ima netko neki dobar prijedlog kako ga poboljati. Svaka ideja bi me veselila. ;)

#11 malisha

malisha

*** fanboy and bandwagoner***

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3,069 posts

Posted 01 October 2007 - 05:46 PM

:bye1:
ja ti zelim srecu kao uostalom i svima drugima.... :)
savijet ili sugestiju ne bih mogao dati...jer se ne smatram dovoljno kompetentnim...

ja igram dosta "primitivnu" igru singlova....a po tvojim lističima vidim da ti igra razne sisteme...ja sam jo premaji za to... :)

sretno jo jednom phantom... B)
"I asked a bloke in the front row if he liked the serve-and-volley stuff," said Rafter. "He said he did but asked if he was going to get to see any rallies. 'Not today, mate,' I told him."-Pat Rafter

#12 RIboy

RIboy

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,270 posts

Posted 01 October 2007 - 06:48 PM

:bye1:
ja ti zelim srecu kao uostalom i svima drugima.... :)
savijet ili sugestiju ne bih mogao dati...jer se ne smatram dovoljno kompetentnim...

ja igram dosta "primitivnu" igru singlova....a po tvojim lističima vidim da ti igra razne sisteme...ja sam jo premaji za to... :)

sretno jo jednom phantom... B)

pa ne bih se bas slozio da je singl "primitivna" igra....koliko ja znam svi ozbljniji kladionicari baziraju svoje klađenje na singlovima a ni Phantom nije iznimka.....evo npr:

SISTEM 1/2 + FIXI

Denver-Memphis 1 1,20 Federer R.-Robredo T. 1 1,03
panija-Čeka 1 1,05

A.Iverson (DEN) 29,5 ko. 1 1,80 3/10

Sacramento-New Jersey 1 1,60 3/10

Ulog: 6 units

dakle ovi njegovi sistemi su malo modificirani singlovi (value betovi povezije sa fixevima)....ovaj se sistem moze napisati i ovako:

1. listic
Denver-Memphis 1 1,20
Federer R.-Robredo T. 1 1,03
panija-Čeka 1 1,05[
A.Iverson (DEN) 29,5 ko. 1 1,80

2. listic
Denver-Memphis 1 1,20
panija-Čeka 1 1,05
Sacramento-New Jersey 1 1,60

ovo su obicni kombo listici koji se ustvari baziraju na VALUE betovima (koje mi igramo u singlu)......Phantom ih ne igra u singlu nego nabilda koef. fixevima

i cisti singlovi i ovako modificirani imaju svojih prednosti i nedostataka.......SVE U SVEMU, SINGL JE ZAKON :bravo:
MSN: Riboy_HR@hotmail.com

#13 robi7zg

robi7zg

*****SD Tipster*****

• Members
  • PipPipPip
  • 423 posts

Posted 01 October 2007 - 07:32 PM

Meni se najisplativije pokazalo...

-ulog: 3% od banke
-nacin kladjenja: imam 5 ili 7 listica u seriji nakon cega zbrajam banku i odredjujem novi ulog. Opet 3% ali ce cifra bit drukcija, ovisno o mom uspjehu...
-koef: odredio sam si koef izmedju 1.80 - 2.50, nemam neku odrednicu parova. sto mi se cini da je isplativo - to odigram. nekad napunim 3-4 para da dobijem @2.00...
- cilj mi je od 7 listica pogodit bar 3 ili 4 (oko 50% uspjesnosti)... u tome je i draz ovog sistema...igra brojki... :naughty:
- sistem zasnivam na 3 %uloga od banke. Nakon sto promasim, ulazem polovinu tog uloga na tih 3 %. Dakle to izgleda ovako. npr. Osnovni ulog mi je 10$ (polovina osnovnog uloga jest 5$). Ako promasim listic, na osnovni ulog dodajem polovinu uloga - u ovom slucaju 5$. Tako da mi ulog za sljedeci listic iznosi 15$ Ako ponovo promasim opet dodajem polovinu uloga na vec postojeci ulog i to iznosi 20$ itd. Ako dobijem listic samo se spustam za jednu "stepenicu nize"...i tako 5 ili 7 puta u seriji nakon cega zbrajam ulog i krecem ispocetka...

Neki bi rekli dosta riskantno sa povecanjem uloga. No ja tvrdim suprotno. Ukoliko ne ide, savjetujem da se igra na najmanji ukupni koef, cca @ 1.80 kako bi se prekinula crna serija i bilo bi dobro smanjit seriju na 5 listica kako bi se zbrojio ulog a samim time i nesta smanjio.

Ukoliko imate oko 50% pogodjenjih listica sa koefom 1.80-2.00 tesko da necete bit u plusu, a nije ni rijetko da se dogodi i po 3,4-5 uspjesnih dana. Zavisi o umijecu kladionicara.
Takodjer smatram da se u dnevnoj ponudi uvijek moze nac par tipova pa da se skrpa ako nista drugo koef 1.80 ili 2.00. Hvala bogu pa tenisa gotovo uvijek ima pa sam s te strane osobno osiguran :cheer:

Ovo je samo ukratko, mozda i nisam bio najjasniji, a vjerojatno ovo zvuci i dosta komplicirano, ali nije tako. Ovo sam izvukao iz par slicnih sistema i prilagodio svojim mogucnostima, i zasad mi se cini ok. Nedavno sam ga poceo prakticirat i naravno o konacnom uspjehu je jos rano govorit. Jos jedno pola godine -godinu dana...
...nije mi lose, mada bi moglo bit i bolje...

Sretno

Edited by robi7zg, 01 October 2007 - 07:35 PM.

Posted Image

blek list: Alex Bogdanovic

#14 bakalar

bakalar

Novi SD igrač

• Members
  • Pip
  • 50 posts

Posted 01 October 2007 - 09:20 PM

pa ne bih se bas slozio da je singl "primitivna" igra....koliko ja znam svi ozbljniji kladionicari baziraju svoje klađenje na singlovima a ni Phantom nije iznimka.....evo npr:
dakle ovi njegovi sistemi su malo modificirani singlovi (value betovi povezije sa fixevima)....ovaj se sistem moze napisati i ovako:

1. listic
Denver-Memphis 1 1,20
panija-Čeka 1 1,05[
A.Iverson (DEN) 29,5 ko. 1 1,80
2. listic
Denver-Memphis 1 1,20
panija-Čeka 1 1,05
Sacramento-New Jersey 1 1,60

ovo su obicni kombo listici koji se ustvari baziraju na VALUE betovima (koje mi igramo u singlu)......Phantom ih ne igra u singlu nego nabilda koef. fixevima

i cisti singlovi i ovako modificirani imaju svojih prednosti i nedostataka.......SVE U SVEMU, SINGL JE ZAKON :bravo:

dogovori se jesu li to singlovi ili kombo listići. Za mene su to sistemi koji se mogu raspisati kao kombinatori. Singlovi sigurno nisu. :no2:

#15 bakalar

bakalar

Novi SD igrač

• Members
  • Pip
  • 50 posts

Posted 01 October 2007 - 09:36 PM

Opet postavljam isto pitanje? Fantomu :bye1: . Zato si napustio sisteme koje si dugo prakticirao. Ako je po onim rezultatima ti si već trebao biti u penziji. Singlovima će jako teko napraviti ono to si napravio sa onim sistemima. Očito je da ti se neto desilo.... nije pokazalo kao rjeenje na duge staze ili?

Teorija koju si ti ovdje prezentirao jedno je od najboljih ( neki kau i jedno ) oruja u borbi protiv bukija.
ALI samo rijetki su koji to u praksi mogu sprovesti. Sam si rekao da ima mnogo kontakata, vjerojatno komuniira na zatvorenim forumima. Tim igračima nije u interesu dati tip irokim masama jer onda moe doći do pada koef. Svaki pa i najmanji pad koef. moe dovesti u pitanje taj MM koji se bazira na VB i svaki promilčić zarade je jako bitan. Ako ga daju u javnost, daju ga kad ga oni uplate a tada je za nas ostale kasno. I najmanji pad nemoe dati učinak koji je potreban za ovakav MM.

Nama, običnim kladiteljima treba neto drugo. Mislim da za čovjeka koji nije na netu bar 12 sati dnevno,ima razne kontakte, satelitsko praćenje mečeva... ( a niti to nije garancija ) nema svrhe da se počinje kladiti na takav način.
Ja imam nekakave svoje načine koje trenutno testiram pa ćemo vidjeti. Nita spektakularno ali ne bazira se isključivo na singlovima,čak naprotiv...

Edited by bakalar, 01 October 2007 - 10:36 PM.

#16 Guest_aron49_*

Guest_aron49_*
  • Guests

Posted 02 October 2007 - 12:36 AM

Ukoliko imate oko 50% pogodjenjih listica sa koefom 1.80-2.00 tesko da necete bit u plusu, a nije ni rijetko da se dogodi i po 3,4-5 uspjesnih dana. Zavisi o umijecu kladionicara.

A jo je čeće i lake spojiti 3,4-5 neuspjena dana i malo due.

Takodjer smatram da se u dnevnoj ponudi uvijek moze nac par tipova pa da se skrpa ako nista drugo koef 1.80 ili 2.00.
Ne moe se ni 1.30 skrpati tako lako...

Hvala bogu pa tenisa gotovo uvijek ima pa sam s te strane osobno osiguran :cheer:

Tu se pak najvie pada,na tenisu statistički.

#17 Phantom

Phantom

*****VIP ČLAN*****

• Moderator
  • 2,649 posts

Posted 02 October 2007 - 08:07 AM

@ robi7zg

Zanimljiv sistem, koji prakticira i nekoliko mojih poznanika i ja sam neko vreme razmiljao, da ga igram. Ali nekako mi moj vie "lei". Ali inače je vrlo sličan sistemu, kojeg je več dosta dugo unazad prakticirao jo jedan tipster sa jednog drugog foruma i kojeg je onda po njemu kopiralo puno ljudi sa ovih prostora. Moram reči, da po mom iskustvu dobar sistem, koji ipak (kao i svi sistemi) trai kvalitetno pogađanje.

@ RiBoy i bakalar

Odmah kad nije samo jedan par ne moe bit single. To je istina. Ali isto tako jedini razlog zato sam ja dodavao taj par ili dva je bio ACU3 koji ima L. A u nekim slučajevima sam jednostavno vjerovao u neki tip toliko, da sam ga stavio na vie lističa (iako to ne priporučujem). Tako, da je to nekako combo pod prisilom. :D

@ bakalar

Pa moram reči da se praktičko sa svim sloim ta si napisao. Ja sam več prije napisao, da ne mogu postati sve pickove, jer za neke jednostavno nisam dobio "dozvole" od svojih kontakta, da jih postam javno. Kao to si i sam napisao svako pomicanje koef. smanjuje value i time i dugoručni profit. Osim toga tu je i opasnost "public betova" u koje se jedan tip moe pretvoriti. I previe novca na jednom ishodu je uvek opasno.

Oko onog pitanja zato sam napustio sisteme. Pa nisam jih ba totalno napustio, ali činjenica je, da sada 90% uplata su singlovi ili doubli. Jesam na početku pogađao svega i svata i to u sistemima koji su donosili dobar profit. Ali je tada i banka bila manja nego sada pa iako je yield bio veči, nominalna zarada nije bila. Ali igranje takvih sistema je "opasno po zdravlje". Osilacije su ogromne. Od velikih zarada, do velikih crnh serija. Vie stabilnosti je u načinu kako se kladim sada i to mi je sada vano.

Edited by Phantom, 02 October 2007 - 08:11 AM.

#18 bakalar

bakalar

Novi SD igrač

• Members
  • Pip
  • 50 posts

Posted 02 October 2007 - 11:20 AM

Oko onog pitanja zato sam napustio sisteme. Pa nisam jih ba totalno napustio, ali činjenica je, da sada 90% uplata su singlovi ili doubli. Jesam na početku pogađao svega i svata i to u sistemima koji su donosili dobar profit. Ali je tada i banka bila manja nego sada pa iako je yield bio veči, nominalna zarada nije bila. Ali igranje takvih sistema je "opasno po zdravlje". Osilacije su ogromne. Od velikih zarada, do velikih crnh serija. Vie stabilnosti je u načinu kako se kladim sada i to mi je sada vano.

to sam i mislio.
Naalost mnogi, među kojm sam i sam nisu u mogućnosti sprovesti takav MM
ta misli o tome da mi smrtnici koji nemoemo doći do najboljih kvota, ono to uhvatimo pomnoimo sa nekakvim zicerima 1.05-1.1 i na taj način dođemo do VB.

Edited by bakalar, 02 October 2007 - 11:24 AM.

#19 DefintlyMaybe

DefintlyMaybe

***SD kadet***

• Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts

Posted 03 October 2007 - 07:55 AM

Respect 2 Phantom na sjajnom i zlata vrednom inicijalnom postu,na zalost prica je krenula u potpuno suprotnom pravcu,teorije o zaveri kladionica & velikih klubova,pa onda ono pateticno kukanje kako bi svako uspeo ako bi imao banku od 10K Eura,sto je notorna glupost,jer ako nisi u stanju poslovati sa bankom od 100 E,necem moci ni sa 100K E - naravno,uvek su krivi oni drugi,a nazalost,u kladjenju je jedini problem kao i u ostalim vaznim stvarima u zivotu,a to je borba protiv samog sebe,svog ega i svoje pohlepe!
Vrlo rado cu se ukljuciti u ovu raspravu,s obzirom da sam na ovom forumu i poceo "karijeru",te ostvario neki napredak,pa cu izneti neka iskustva,a Phantomu moram jos jednom cestitati zbog izuzetnog pogleda na stvari,koji je vec sam po sebi value. . .
BetServis

#20 DefintlyMaybe

DefintlyMaybe

***SD kadet***

• Members
  • PipPipPipPip
  • 228 posts

Posted 03 October 2007 - 08:20 AM

Sve je to velika torija moj Phantone,sve to sotji i ne stoji.Te sve informaicie su bezvrijedne za pojedince sa foruma jer nemaju kapital za klađenje,jer bez kapitala nema niti dobitka,U vecini svi igraju ili se eklade iz zabave i neka mi netko se javi sa foruma,blogova koji ima pocetni kapital 10 tisuca eura i vise kao osnovu,nitko.

Gledam vec godinama kako se blamiras i uvek meljes jednu te istu pricu,mislim,sramotno je to kako gledas na citavu stvar i vec toliko dugo se ne menjas niti za jedan milimetar da je tesko shvatljivo da se jedan odrastao covek ovako ponasa!

Edited by DefintlyMaybe, 03 October 2007 - 08:21 AM.

BetServis

3 član/ova prati temu

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Bing (2)